filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych (NSFC)
1969
http://www.nationalsocietyoffilmcritics.com/
Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych (NSFC)
NSFC
Najlepszy film
wygrane
Hańba
(1968)
Podczas wojny domowej Jan oraz Eva szukają schronienia na wyspie. Konflikt dociera jednak i tam.
Najlepsza aktorka
wygrane
[Liv Ullmann]
Liv Ullmann
jako Eva Rosenberg w filmie
Hańba
(1968)
Najlepszy aktor
wygrane
[Per Oscarsson]
Per Oscarsson
jako Pontus w filmie
Głód
(1966)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Billie Whitelaw]
Billie Whitelaw
jako Lottie Bubbles w filmie
Charlie Bubbles
(1967)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Seymour Cassel]
Seymour Cassel
jako Chet w filmie
Twarze
(1968)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Ingmar Bergman]
Ingmar Bergman
Godzina wilka
(1968) ,
Hańba
(1968)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Bullitt
(1968)
William A. Fraker
Po nieudanej próbie ochrony świadka koronnego detektyw Frank Bullitt rozpoczyna poszukiwania człowieka odpowiedzialnego za fiasko akcji.
Najlepszy scenariusz
wygrane
Twarze
(1968)
John Cassavetes
Nagroda Specjalna
Zdobywca
wygrane
A Face of War
(1968)
Eugene S. Jones
za pełnometrażowy film dokumentalny
Warrendale
(1967)
Allan King
za pełnometrażowy film dokumentalny
Żółta łódź podwodna
(1968)
George Dunning
za pełnometrażowy film animowany
Wyróżnieni w roku 1969
Hańba
(
3/3
)
Twarze
(
2/2
)
Bullitt
(
1/1
)
Charlie Bubbles
(
1/1
)
Głód
(
1/1
)
Żółta łódź podwodna
(
1/1
)
Godzina wilka
(
1/1
)
Warrendale
(
1/1
)
A Face of War
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.