PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108781}
6,0 6 744
oceny
6,0 10 1 6744
Spartan
powrót do forum filmu Spartan

Ciekawa fabuła, dobrze nakreślone postaci, przyzwoite aktorstwo. Świetnie się ogląda. Jak i inne filmy D. Mameta.

Eskimo

mi tez sie podobał mimo iz nie lubie val kilmer'a.

ocenił(a) film na 8
Eskimo

Macie rację - film ciekawy. Szkoda, że popełniono rażące błędy w tłumaczeniu.

Eddie_8

a jakie - bo jestem ciekaw:) Wiem tylko, że jest błąd w tytule, bo powinien być Spartanin. Pzdr!

ocenił(a) film na 8
Eskimo

Odprawa w hangarze przed odbiciem zakładniczki - 0:51' prowadzący mówi wg tłumacza "biorący udział w akcji nie mają broni (to już głupota) - naprawdę "rules of engagement are weapons free" co oznacza, że strzelać mogą bez czekania na reakcję przeciwnika i to tak by zabić. Przez takie głupie tłumaczenia traci wiele filmów i książek (np. w jakiejś książce przeczytałem o pistolecie kaliber 45mm (nie ma takich pistoletów - nawet sygnałowe mają tylko 26mm), forty fife cal. - oznacza kaliber 0.45cala czyli 11,43mm - np. stara dobra 1911A1-ka). W wielu filmach pojawiają się błędy w tłumaczeniu stopni, zwłaszcza US NAVY, (chociarz w "Byliśmy żołnierzami" Mel przedstawia Sargent Major-a (czyli taki nasz startszy sierżant sztabowy - choć lepszy) a lektor mówi o majorze (w filmie podoficer a u nas starszy oficer), dalej rozkazów, nazewnictwa wojskowego, itp.

Eskimo

Jednak słaba ocena tutaj ... a mi się podobał i to bardzo ... POLECAM

ocenił(a) film na 7
Eskimo

Zgadzam się, że film był dobry 7/10. Obniżam ocenę za nieco niedorzeczną fabułę. Nie rozumiem z jakiego powodu zdjęto ochronę córce prezydenta. Tłumaczenie, że z powodu spotkania ojca z kochanką jest niedorzeczne. Ale ogólnie film dobry i wart polecenia.

ocenił(a) film na 7
holstensa

Typowy film sens. dobry lecz nic ponad to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones